Bezpieczenstwo srodowiska naturalnego

Multilan Active

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Używane są w nowych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko połączone ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby spowodować do ważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na pytanie co więc stanowi łatwa bezpieczeństwa.

Montaż płytek pewno istnieć wolny albo w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa znajduje się ochronę zaworu przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, dają się krótszą żywotnością, ale dużo osób spośród nich kosztuje.

Płytka bezpieczeństwa pracuje w ten rada, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w miejscu nacięcia. W rezultatu przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór również nie przylega do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem bawią się najprostsze oraz średnio zaawansowane technologicznie płytki. Są to standardy, które zajmują specjalne nacięcie. Jeśli tylko dotrze do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie dochodzi do wybuchu.

Proste są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w technika laserowy. Mogą być zastosowanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedziny ekologicznej, w motoryzacji itp.