Poradnia seksuologiczna i patologii wspolzycia warszawa ul dolna 42

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj oddaje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może liczyć tragiczne skutki. Wiele osób chorych na zaburzenia związane z życiem seksualnym czeka w ciągu poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród tym nawet wiele lat. Nie stanowi więc proste rozwiązanie, bo nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, zatem w smaku może doprowadzić eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii dostają się zatem wszelkie aspekty połączone z płciowością pracownika w warstwie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej psychiki i emocjonalności. Seksuolodzy w znaczącym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania związane spośród jej pomocą ze karty środowiska społecznego, to najzwyklejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia seksualnego miewa diametralny wpływ na codzienną egzystencję, zatem nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na fakty połączone z naturalną seksualnością. Z ostatniego względu mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z względu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem okazuje się więc okazją do zmierzenia się z znajomymi najbardziej niebezpiecznymi problemami oraz ułatwia ich innowacyjne rozwiązanie. Bez powodu na ważną specjalizację danego seksuologa (albo to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba przygotować się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego motywem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym całe aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i nowych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu patrzenia na temat seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w niniejszej substancji.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent masz prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji orientacji i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie badanie somatyczne przeprowadzone przez specjalistę z powierzchni pokrewnej (tj. ginekolog w przypadku kobiet bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje dodatkowo badanie psychologiczne, liczące na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może także zasugerować skierowanie do uprawiania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grupie potrzeb fizjologicznych, a ich nasycenie jest jakimś z obowiązujących czynników nadającym życiu sens.