Szkolenia pracownikow prezentacja

Wędlinami nazywa się rozmaite wyroby mięsne powstałe z surowca rozdrobnionego, z kolei wędzonki to mięsne przetwory zrobione z prostego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to a proces technologiczny, który polega na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zachowanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego stylu i aromacie. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo umieszczania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Jednym spośród największych przetworów mięsnych oferowanych przez hurtownie wędlin jest typowa szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w zakresie między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz zapewne stanowić pomalowany na biało, z odcieniem śmietankowym lub różowawym. Drugim w organizacje najbardziej modnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest modna na wszelkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

http://lingua-lab.com.pl/tlumaczenia/ustne/symultaniczne/Tłumaczenia ustne symultaniczne. Konferencje , zebrania, kongresy.

Specyficzne warunki klimatyczne w polskim regionie doprowadziły do tego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, kiedy w terenach śródziemnomorskich o mniejszej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny wynoszący nie tylko mięso wieprzowe, ale także wielkie domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich analiz były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, dlatego jej deficyt uzupełniano różnymi rodzajami mięs. W niniejszy styl utrwalił żywy do tej chwili stereotyp głoszący, iż salami wytwarzane jest z oślego mięsa, frankfurterki wykonywa się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.